İçeriğe geç

La LigaLa Liga· Başlama saati : 15 Ağustos 2026 Cumartesi, 22:30 (TSİ)

Sevilla – Rayo Vallecano: 2-1 sonucu ve yapay zeka tahmin değerlendirmesi

Değerlendirme: tahmin ve sonuç

1X2 sonucu tuttuSkor tutmadıMaç öncesi en olası skor : 1-0

Maç sonucu: Sevilla 2-1 Rayo Vallecano. 1X2 tahmini tuttu: Sevilla galibiyeti, modelin favori sonucuydu (%70). Maç sonucu, en olası skorlar arasında 6. sıradaydı (%7,4); önünde 1-0 vardı. Goller açısından model karşılıklı gol beklemiyordu (%29): tutmadı; tercihi 2,5 alt yönündeydi (%37): tutmadı.

Maç analizi

Sevilla – Rayo Vallecano maçı 15 Ağustos 2026 Cumartesi tarihinde oynandı (La Liga, 1. hafta). Stat: Ramón Sánchez Pizjuán, Seville. Maç öncesinde modelimizin olasılıkları şöyleydi: Sevilla %70, beraberlik %22, Rayo Vallecano %8. En olası skor 1-0 (%19,9); ardından 2-0 (%17,3) ve 0-0 (%11,4) geliyor.

Sevilla son 5 maçında 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı; 6 gol attı, 4 gol yedi. Rayo Vallecano son 5 maçından yalnızca birini kazandı (0 beraberlik, 4 mağlubiyet); 5 gol attı, 10 gol yedi. Son dönemdeki ivme açıkça Sevilla tarafında. Sevilla maç başına ortalama 1,20 gol atıp 0,80 gol yiyor; Rayo Vallecano ise 1,00 gol atıp 2,00 gol yiyor.

İki takım arasındaki son 2 karşılaşmada tablo şöyle: Sevilla 1 galibiyet, Rayo Vallecano 0 galibiyet, 1 beraberlik. Son karşılaşma Sevilla 1-1 Rayo Vallecano sonucuyla bitti (8 Mar 2026). Sevilla tarafında eksik veya şüpheli: Marcao ve A. Gonzalez. Rayo Vallecano tarafında: Luiz Felipe, D. Mendez ve M. Kumbulla. Çifte şans: “Sevilla veya beraberlik” %92, “Rayo Vallecano veya beraberlik” %30, “beraberlik yok” %78.

Sonuç olasılıkları (1X2)

%70
Sevilla (Galibiyet)
%22
Beraberlik
%8
Rayo Vallecano (Galibiyet)

Çifte şans

%92
Sevilla veya beraberlik
%30
Rayo Vallecano veya beraberlik
%78
Beraberlik yok

En olası skorlar

Skorlar Sevilla – Rayo Vallecano sırasıyla gösterilir. En olası tek skor 1-0 (%19,9); aşağıdaki 5 skorun toplam olasılığı %67 — bu yüzden kesin skoru bilmek her zaman zordur.

SkorOlasılık
Sevilla 1-0 Rayo Vallecano%19,9
Sevilla 2-0 Rayo Vallecano%17,3
Sevilla 0-0 Rayo Vallecano%11,4
Sevilla 3-0 Rayo Vallecano%10,0
Sevilla 1-1 Rayo Vallecano%8,5

Goller: karşılıklı gol, alt/üst

Model toplamda 2,17 gol bekliyor (Sevilla için 1,74, Rayo Vallecano için 0,43): 2,5 üst olasılığı %37, karşılıklı gol olasılığı %29. Sıkı ve az gollü bir maç bekleniyor. Gol yememe olasılığı: Sevilla için %65, Rayo Vallecano için %18.

Olasılık
Gol beklentisi (xG): Sevilla1,74
Gol beklentisi (xG): Rayo Vallecano0,43
Karşılıklı gol (KG var)%29
1,5 gol üst%64
2,5 gol üst%37
3,5 gol üst%18
Sevilla gol yemez%65
Rayo Vallecano gol yemez%18

Son form

Elofoot’un kapsadığı turnuvalarda bu maçtan önce oynanan son maçlar.

Sevilla

TarihRakipSkor
8 Ağu 2026Bayer Leverkusen · Kulüp hazırlık maçları1-2M
2 Ağu 2026Utrecht · Kulüp hazırlık maçları1-0G
31 Tem 2026NEC Nijmegen · Kulüp hazırlık maçları2-1G
26 Tem 2026AD Ceuta FC · Kulüp hazırlık maçları2-1G
23 Tem 2026Cordoba · Kulüp hazırlık maçları0-0B

Rayo Vallecano

TarihRakipSkor
8 Ağu 2026Ipswich · Kulüp hazırlık maçları0-3M
1 Ağu 2026Charleroi · Kulüp hazırlık maçları3-2G
26 Tem 2026Feyenoord · Kulüp hazırlık maçları1-2M
17 Tem 2026Heart Of Midlothian · Kulüp hazırlık maçları1-2M
27 May 2026Crystal Palace · Konferans Ligi0-1M

Maç öncesi puan durumu

SıraPuanOynanan
Sevilla1300
Rayo Vallecano800

Aralarındaki maçlar

TarihSkorTurnuva
8 Mar 2026Sevilla 1-1 Rayo VallecanoLa Liga
28 Eyl 2025Rayo Vallecano 0-1 SevillaLa Liga

Eksikler ve şüpheliler

Sevilla

  • Marcao (yok)
  • A. Gonzalez (yok)

Rayo Vallecano

  • Luiz Felipe (yok)
  • D. Mendez (yok)
  • M. Kumbulla (yok)

Bu turnuvadaki diğer maçlar

Sıkça sorulan sorular

Sevilla – Rayo Vallecano maç tahmini nedir?

Maç öncesinde yapay zekamızın olasılıkları: Sevilla %70, beraberlik %22, Rayo Vallecano %8. Dolayısıyla Sevilla favori. Maç sonucu: 2-1.

Sevilla – Rayo Vallecano maçında en olası skor nedir?

1-0 (%19,9); ardından 2-0 (%17,3), 0-0 (%11,4), 3-0 (%10,0) ve 1-1 (%8,5).

Sevilla – Rayo Vallecano maçında karşılıklı gol olur mu?

İki takımın da gol atma olasılığı %29. Gol yememe olasılığı Sevilla için %65, Rayo Vallecano için %18.

Sevilla – Rayo Vallecano maçında kaç gol beklenmeli?

Model 2,17 gol bekliyor (Sevilla için 1,74, Rayo Vallecano için 0,43). Olasılıklar: 1,5 üst %64, 2,5 üst %37, 3,5 üst %18.

Sevilla – Rayo Vallecano maçı ne zaman ve nerede oynanıyor?

15 Ağustos 2026 Cumartesi, saat 22:30 (TSİ), La Liga, 1. hafta. Stat: Ramón Sánchez Pizjuán, Seville.

Sevilla ve Rayo Vallecano son dönemde nasıl bir formda?

Sevilla: son 5 maçta 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet (6 gol attı, 4 gol yedi). Rayo Vallecano: son 5 maçta 1 galibiyet, 0 beraberlik ve 4 mağlubiyet (5 gol attı, 10 gol yedi).

Sevilla ile Rayo Vallecano arasındaki son maçlarda durum ne?

İki takım arasındaki son 2 karşılaşmada tablo şöyle: Sevilla 1 galibiyet, Rayo Vallecano 0 galibiyet, 1 beraberlik. Son karşılaşma Sevilla 1-1 Rayo Vallecano sonucuyla bitti (8 Mar 2026).

Sevilla – Rayo Vallecano maçı nasıl bitti, tahmin tuttu mu?

Maç sonucu: Sevilla 2-1 Rayo Vallecano. 1X2 tahmini tuttu: Sevilla galibiyeti, modelin favori sonucuydu (%70). Maç sonucu, en olası skorlar arasında 6. sıradaydı (%7,4); önünde 1-0 vardı. Goller açısından model karşılıklı gol beklemiyordu (%29): tutmadı; tercihi 2,5 alt yönündeydi (%37): tutmadı.

Sevilla – Rayo Vallecano tahmini nasıl hesaplanıyor?

Model son form, xG ve puan durumundan her takımın gol beklentisini hesaplar (Sevilla için 1,74, Rayo Vallecano için 0,43), ardından bir Poisson dağılımı uygular: olası her skora bir olasılık atanır; 1X2, skor tahmini, karşılıklı gol ve toplam gol bunlardan türetilir. Her rakam hesaplanır, hiçbiri uydurulmaz.

Daha fazlası

Temel terimler açıklamalı