Ligue 2· Başlama saati : 16 Ekim 2026 Cuma, 21:00 (TSİ)
Laval – Clermont Foot: 3-3 sonucu ve yapay zeka tahmin değerlendirmesi
Değerlendirme: tahmin ve sonuç
Maç sonucu: Laval 3-3 Clermont Foot. Sonuç tutmadı: model Laval galibiyeti sonucunu öne çıkarıyordu (%44); gerçekleşen beraberlik için olasılık yalnızca %30 idi. Model bu skoru düşük olasılıklı görüyordu (%0,4). Goller açısından model karşılıklı gol beklemiyordu (%40): tutmadı; tercihi 2,5 alt yönündeydi (%33): tutmadı.
Maç analizi
Laval – Clermont Foot maçı 16 Ekim 2026 Cuma tarihinde oynandı (Ligue 2, 9. hafta). Stat: Stade Francis-Le Basser, Laval. Maç öncesinde modelimizin olasılıkları şöyleydi: Laval %44, beraberlik %30, Clermont Foot %26. En olası skor 1-0 (%15,6); ardından 0-0 (%13,1) ve 1-1 (%13,1) geliyor.
Laval son 5 maçından yalnızca birini kazandı (1 beraberlik, 3 mağlubiyet); 7 gol attı, 9 gol yedi. Clermont Foot son 5 maçında hiç kazanamadı (3 beraberlik, 2 mağlubiyet); 7 gol attı, 9 gol yedi. Son forma bakılırsa iki takımı ayıran pek bir şey yok. Laval maç başına ortalama 1,40 gol atıp 1,80 gol yiyor; Clermont Foot ise 1,40 gol atıp 1,80 gol yiyor. Puan tablosunda Laval, 8 maçta 5 puanla 18. sırada; Clermont Foot ise 8 maçta 6 puanla 17. sırada. İki takım puan tablosunda birbirine yakın.
İki takım arasındaki son 5 karşılaşmada tablo şöyle: Laval 0 galibiyet, Clermont Foot 3 galibiyet, 2 beraberlik. Son karşılaşma Clermont Foot 4-1 Laval sonucuyla bitti (3 Oca 2026). Çifte şans: “Laval veya beraberlik” %74, “Clermont Foot veya beraberlik” %56, “beraberlik yok” %70.
Kısaca : Modelimiz Laval tarafını Clermont Foot karşısında önde görüyor (%44 olasılık). Puan tablosunda Laval (18., 5 puan), Clermont Foot ekibini (17., 6 puan) ağırlıyor. Model sıkı ve az gollü bir maça yöneliyor.
Sonuç olasılıkları (1X2)
Çifte şans
En olası skorlar
Skorlar Laval – Clermont Foot sırasıyla gösterilir. En olası tek skor 1-0 (%15,6); aşağıdaki 5 skorun toplam olasılığı %62 - bu yüzden kesin skoru bilmek her zaman zordur.
| Skor | Olasılık |
|---|---|
| Laval 1-0 Clermont Foot | %15,6 |
| Laval 0-0 Clermont Foot | %13,1 |
| Laval 1-1 Clermont Foot | %13,1 |
| Laval 0-1 Clermont Foot | %11,0 |
| Laval 2-0 Clermont Foot | %9,3 |
Goller: karşılıklı gol, alt/üst
Model toplamda 2,03 gol bekliyor (Laval için 1,19, Clermont Foot için 0,84): 2,5 üst olasılığı %33, karşılıklı gol olasılığı %40. Sıkı ve az gollü bir maç bekleniyor. Gol yememe olasılığı: Laval için %43, Clermont Foot için %30.
| Olasılık | |
|---|---|
| Gol beklentisi (xG): Laval | 1,19 |
| Gol beklentisi (xG): Clermont Foot | 0,84 |
| Karşılıklı gol (KG var) | %40 |
| 1,5 gol üst | %60 |
| 2,5 gol üst | %33 |
| 3,5 gol üst | %15 |
| Laval gol yemez | %43 |
| Clermont Foot gol yemez | %30 |
Son form
Tahmin anındaki, tüm turnuvalardaki son maçlar.
Laval
| Tarih | Rakip | Skor | |
|---|---|---|---|
| 9 Eki 2026 | PAU · Ligue 2 | 2-3 | M |
| 2 Eki 2026 | Rennes · Kulüp hazırlık maçları | 1-0 | G |
| 18 Eyl 2026 | Sochaux · Ligue 2 | 1-1 | B |
| 11 Eyl 2026 | Dijon · Ligue 2 | 2-3 | M |
| 4 Eyl 2026 | RED Star FC 93 · Ligue 2 | 1-2 | M |
Clermont Foot
| Tarih | Rakip | Skor | |
|---|---|---|---|
| 10 Eki 2026 | RED Star FC 93 · Ligue 2 | 2-3 | M |
| 2 Eki 2026 | Auxerre · Kulüp hazırlık maçları | 3-4 | M |
| 18 Eyl 2026 | Grenoble · Ligue 2 | 1-1 | B |
| 11 Eyl 2026 | Boulogne · Ligue 2 | 0-0 | B |
| 4 Eyl 2026 | Dunkerque · Ligue 2 | 1-1 | B |
Maç öncesi puan durumu
| Sıra | Puan | Oynanan | |
|---|---|---|---|
| Laval | 18 | 5 | 8 |
| Clermont Foot | 17 | 6 | 8 |
Aralarındaki maçlar
| Tarih | Skor | Turnuva |
|---|---|---|
| 3 Oca 2026 | Clermont Foot 4-1 Laval | Ligue 2 |
| 29 Ağu 2025 | Laval 0-0 Clermont Foot | Ligue 2 |
| 18 Oca 2025 | Clermont Foot 1-1 Laval | Ligue 2 |
| 29 Eki 2024 | Laval 1-2 Clermont Foot | Ligue 2 |
| 14 Ağu 2018 | Laval 0-3 Clermont Foot | Coupe de la Ligue |
Eksikler ve şüpheliler
Laval
Bildirilen eksik yok.
Clermont Foot
Bildirilen eksik yok.
En çok ilk 11’de başlayanlar
Laval
Son 5 maçta ilk 11’de başlama sayısı (resmî kadrolar).
- A. Kante5/5
- A. Lo5/5
- E. Clavreul5/5
- E. Mouton5/5
- M. Houdayer5/5
- S. Sanna5/5
- A. Beaudouin4/5
- J. Gaudin3/5
- L. Samb3/5
- M. Samassa3/5
- S. Bane3/5
Clermont Foot
Son 4 maçta ilk 11’de başlama sayısı (resmî kadrolar).
- E. Kabeya4/4
- J. Grillot4/4
- T. Guivarch4/4
- Y. Salmier4/4
- F. Bianchini3/4
- I. Coulibaly3/4
- O. Diop3/4
- V. Nsimba3/4
- C. Okou2/4
- J. Astic2/4
- N. Strotz2/4
Bu turnuvadaki diğer maçlar
- Dijon 4-2 Metz12 Eki 2026
- Grenoble 0-2 Boulogne16 Eki 2026
- Annecy 1-2 Nancy16 Eki 2026
- Guingamp 1-2 PAU16 Eki 2026
- Reims 4-2 Dijon16 Eki 2026
- Nantes – Dunkerque17 Eki 2026
- Metz – Sochaux17 Eki 2026
- RED Star FC 93 – Saint Etienne17 Eki 2026
- Rodez – Montpellier19 Eki 2026
Sıkça sorulan sorular
Laval – Clermont Foot maç tahmini nedir?
Maç öncesinde yapay zekamızın olasılıkları: Laval %44, beraberlik %30, Clermont Foot %26. Dolayısıyla Laval hafif favori. Maç sonucu: 3-3.
Laval – Clermont Foot maçında en olası skor nedir?
1-0 (%15,6); ardından 0-0 (%13,1), 1-1 (%13,1), 0-1 (%11,0) ve 2-0 (%9,3).
Laval – Clermont Foot maçında karşılıklı gol olur mu?
İki takımın da gol atma olasılığı %40. Gol yememe olasılığı Laval için %43, Clermont Foot için %30.
Laval – Clermont Foot maçında kaç gol beklenmeli?
Model 2,03 gol bekliyor (Laval için 1,19, Clermont Foot için 0,84). Olasılıklar: 1,5 üst %60, 2,5 üst %33, 3,5 üst %15.
Laval – Clermont Foot maçı ne zaman ve nerede oynanıyor?
16 Ekim 2026 Cuma, saat 21:00 (TSİ), Ligue 2, 9. hafta. Stat: Stade Francis-Le Basser, Laval.
Laval ve Clermont Foot son dönemde nasıl bir formda?
Laval: son 5 maçta 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet (7 gol attı, 9 gol yedi). Clermont Foot: son 5 maçta 0 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet (7 gol attı, 9 gol yedi).
Laval ile Clermont Foot arasındaki son maçlarda durum ne?
İki takım arasındaki son 5 karşılaşmada tablo şöyle: Laval 0 galibiyet, Clermont Foot 3 galibiyet, 2 beraberlik. Son karşılaşma Clermont Foot 4-1 Laval sonucuyla bitti (3 Oca 2026).
Laval – Clermont Foot maçı nasıl bitti, tahmin tuttu mu?
Maç sonucu: Laval 3-3 Clermont Foot. Sonuç tutmadı: model Laval galibiyeti sonucunu öne çıkarıyordu (%44); gerçekleşen beraberlik için olasılık yalnızca %30 idi. Model bu skoru düşük olasılıklı görüyordu (%0,4). Goller açısından model karşılıklı gol beklemiyordu (%40): tutmadı; tercihi 2,5 alt yönündeydi (%33): tutmadı.
Laval – Clermont Foot tahmini nasıl hesaplanıyor?
Model son form, xG ve puan durumundan her takımın gol beklentisini hesaplar (Laval için 1,19, Clermont Foot için 0,84), ardından bir Poisson dağılımı uygular: olası her skora bir olasılık atanır; 1X2, skor tahmini, karşılıklı gol ve toplam gol bunlardan türetilir. Her rakam hesaplanır, hiçbiri uydurulmaz.
Daha fazlası
- Tüm tahminler: Laval
- Tüm tahminler: Clermont Foot
- Ligue 2 tahminleri
- Bugünkü maç tahminleri
- Metodolojimiz

